Særlig Alta-løperne gjorde en god figur og dominerte resultatlistene.

- Det er hyggelig å se at våre skiløpere har tatt mye innpå i forhold til fjorårssesongen, sier Lind-Hansen.

Det neste større mesterskap vil være nordnorsk mesterskap i Tromsø i midten av mars.

- Der håper vi at fremgangen blir enda tydeligere - selv om konkurransen blir knallhard, med alle de beste løperne fra de tre nordligste fylkene.

Polarstjernen IL som stod som arrangør av Finnmarksmesterskapet og gjorde ifølge Lind-Hansen en glimrende jobb.

- Det så mørkt ut for søndagens renn, med regn og vind kvelden før, men været bedret seg og arrangøren klarte å legge fine spor til søndagens fellesstarter klassisk.

Resultater Finnmarksmesterskapet

Jenter 13 år 4 km

1. Erle Frost, Alta14,20,3

5. Mathea Ulvang, KOS16,32,6

Gutter 14 år 4 km

1. Jonas Bjørkli, Alta13,09,8

2. Kyrill Emil Lind-Hansen, KOS13,37,2

Gutter 15 år 5 km

1. Tom Vegard Andersen, Tverrelvdalen15,15,7

5. Robin Stegavik, KOS17,06,1

Gutter 16 år, 7,5 km

1. Hermann Nordstrand Fiksen, Bossekop21,11,2

7. Iver Sildnes Olsen, KOS29,19,7

Menn 17 år, 15 km

1. Fredrik Nilsen, Alta/Team Nordlysbyen ski42,15,0

4. Sander Rasmussen, KOS54,22,8

Menn 18 år, 15 km

1. Henrik Arntzen Joks, Forsøk/Team Nordlysbyen ski42,43,0

2. Sindre Rognmo Johansen, KOS44,16,2

Sonerenn Kretsmesterskap fristil

Jenter 9 år, 1 km

Frida Rasmussen, KOS05,31

Gutter 11 år, 2 km

1. Nikolai Smith, KOS09,08

2. Noah Bakken, Tverrelvdalen10,03

Jenter 12 år, 2 km

1. Julie Rasmussen, Båtsfjord sportsklubb09,28

2. Hedda Halvari, Sandnes IL09,47

Gutter 12 år, 2 km

1. Kornelius Ordemann Olsen, Alta07,33

5. Tobias Stegavik, KOS09,15

8. Martin Strøm, KOS11,36

Jenter 13 år, 2 km

1. Erle Frost, Alta07,35

3. Mathea Ulvang, KOS08,39

Gutter 14 år, 2 km

1. Jonas Bjørkli, Alta07,05

2. Kyrill Emil Lind-Hansen, KOS07,17

Gutter 15 år, 3 km

1. Thomas Sandberg Suhr, Alta08,17

4. Robin Stegavik, KOS08,52

Gutter 16 år, 3 km

1. Nikolay Andreas Wilhelmsen, Alta07,55

7. Iver Sildnes Olsen, KOS10,26

Kvinner senior, 5 km

1. June Rognmo, KOS15,19

2. Tine Dahl Andersen, Forsøk15,56

Menn åpen klasse

1. John Cesar Johnsen, Nordlys11,46

2. Dag Sibbern Ryeng, Sandnes IL22,33

Menn 17 år, 7,5 km

1. Fredrik Nilsen, Alta/Nordlysbyen ski18,31

3. Sander Rasmussen, KOS22,38

Menn 18 år, 7,5 km

1. Henrik Arntzen Joks, Forsøk/Nordlysbyen ski18,35

2. Sindre Rognmo Johansen, KOS19,04