Nytt av året er at Rødt stiller til valg i Sør-Varanger. Miljøpartiet lyktes også på tampen i å få nok folk til å stille liste. 

Kumulerte kandidater i uthevet skrift.

Høyre

  • 1: Eilif Johannesen (1969), Kirkenes
  • 2: Nina Danielsen (1963), Kirkenes
  • 3: Brede Sæther (1963), Kirkenes
  • 4: Øyvind Strømhaug Grongstad (1974), Kirkenes
  • 5: Tina-Agnethe Bønå (1984), Kirkenes
  • 6: Ørjan Rasmussen (1985), Kirkenes
  • 7: Elsa Veronica Berg Kristiansen (1990), Bjørnevatn
  • 8: Runar Nergaard (1968), K.nes
  • 9: Jorun Nørstebø (1974), Kirkenes
  • 10: Inge Ottar Sætrevik (1963), Bjørnevatn
  • 11: Sandra Asmyhr (1981), Bjørnevatn
  • 12: Tove Alstadsæter (1967), Kirkenes
  • 13: Steffen Mong (1985), Kirkenes
  • 14: Kristin Østrem (1944), Kirkenes
  • 15: Geir Larsen (1970), Kirkenes
  • 16: Rune Nordhus (1976), Hesseng
  • 17: Morten Galaasen (1969), Kirkenes

Arbeiderpartiet

  • 1. Rune Gjertin Rafaelsen (1954)
  • 2: Lena Norum Bergeng (1970)
  • 3:Egil Kalliainen (1969)
  • 4: Mariann Wollmann Magga (1966)
  • 5: Odne Harald Stunes (1973)
  • 6: Veronica Johnsen (1987)
  • 7: Jarle Hilfred Olsen (1970)
  • 8: Jorid Kristensen (1962)
  • 9: Robert Nesje (1969)
  • 10: Celine Karikoski Kristensen (2001)
  • 11: Marius Møllersen (1977)
  • 12: Trude Brækkan (1957)
  • 13: Stein Ola Fremstad (1959)
  • 14: Åse Eriksson (1972)
  • 15: Oddleif Wara (1963)
  • 16: Turith Dalmeyer Nilsen (1985)
  • 17: Espen Kvammen Rafaelsen (1981)
  • 18: Kari Anna Hofseth Hermansen (1970)
  • 19: Bjørn Tharaldsen (1968)
  • 20: Anne Grethe Bergersen (1958)
  • 21: Roger Iversen (1977)
  • 22: Lena Warelius (1968)
  • 23: Svein Roger Kaspersen (1977)
  • 24: Klara Fagervik Jørgensen (1956)
  • 25: Gentjan Kryeziu (1980)
  • 26: Margrethe Vonka (1968)
  • 27: Ola Johansen (1975)
  • 28: Astrid Elise Larsen (1951)
  • 29: Sten Birger Kjølås (1955)
  • 30: Wenche Randal (1945)
  • 31: Ulf Dæhlin (1971)
  • 32: Hilde Michelsen (1979)
  • 33: Thor Morten Bråteng (1958)

Fremskrittspartiet

  • 1. Jan-Henrik Fredriksen (1956), Jarfjord
  • 2: Tomas Børresen (1995), K.nes
  • 3: Toril Guvåg (1964), Kirkenes
  • 4: Egil Johansen (1957), K.nes
  • 5: William Sjøstrand (1964), K.nes
  • 6: Frank Ronald Olsen (1970), Kirkenes
  • 7: Lars Wangen (1966), Bj.vatn
  • 8: Jane T. Bednarczyk (1954), Hesseng
  • 9: Per Kristian Pettersen (1944), Kirkenes
  • 10: Simon Tivilov (1944), Hesseng
  • 11: Ørjan Nilsen (1982), Bj.vatn
  • 12: Staal Nilsen (1947), Bj.vatn

Senterpartiet

  • 1: Kurt Wikan (1959), Rødsand
  • 2: Gunn-Bodil Mathisen (1970), Bjørnevatn
  • 3: Ole Kristian Josefsen (1970), Jakobsnes
  • 4: Hanne Christine Holmberg Sundfær (1987), Jakobsnes
  • 5: Finn-Håkon Sneve Steinbakk (2000), Bjørnevatn
  • 6: Kate-Miriam Lunke (1980), Bjørnevatn
  • 7: Kjartan Lunøe (1977), Svanvik
  • 8: Torhild Ackermann (1955), Brattli
  • 9: Are Kjetil Jørstad (1974), Neiden
  • 10: Anja Renate Hivand (1979), Bjørnevatn
  • 11: Hans Christian Johansen (1982), Kirkenes
  • 12: Magny Bakken (1959), Holmfoss
  • 13: Vidar Petterson (1960), Jakobsnes
  • 14: Sigbjørn Ove Kurthi (1966), Langvasseid
  • 15: Bjørg Irene Østrem (1955), Kirkenes
  • 16: Ken Albert Abrahamsen (1975), Bugøynes
  • 17: Helene Emilie Heitmann Kurthi (2001), Langvasseid
  • 18: Trond Ihler (1964), Jarfjord
  • 19: Njål Dawson Svane (1990), Bjørnevatn
  • 20: Vibeke Olsen (1980), Svanvik
  • 21: Erlend Guvåg (1965), Melkefoss
  • 22: Gunn Inger Svane (1963), Håbet
  • 23: Ole Edvard Larsen (1965), Langvasseid
  • 24: Gunnar Karlsen (1975), Kirkenes
  • 25: Agnete Hansen (1972), Skrøytnes
  • 26: Paul Eric Aspholm (1959, Svanvik
  • 27: Johanne Määtä Johansen (1998), Rødsand
  • 28: Bjørn Tore Mikkelsen (1959), Bjørnevatn
  • 29: Amalie Hansen Hardy (1995), Svanvik
  • 30: Gaute André Mikkola (1995), Hesseng
  • 31: Erle Ollila Guvåg (1998), Melkefoss
  • 32: Tore Morten Larsen (1966), Kirkenes

Rødt

  • 1: Helge Meyer Ryeng (1981)
  • 2: Theresa Haabeth Holand (1984)
  • 3: Vegard Georg Høgsve (1983)
  • 4: Jan Arne Stavik Karlsen (1989)
  • 5: Jon Georg Gaska (1946)
  • 6: Marius Eriksen (1980)
  • 7: Johanne-Sophie Høvik-Ulvang (1996)

Sosialistisk Venstreparti

  • 1: Pål Gabrielsen (1966), K.nes
  • 2: Elin Mathisen (1971), Bj.vatn
  • 3: Harald Sunde (1957), Kirkenes
  • 4: Amy Brox Webber (1985), K.nes
  • 5: Jo Jørstad (1969), Kirkenes
  • 6: Eli Katrine Antila (1970), Elvenes
  • 7: Ola Swang (1994), Kirkenes
  • 8: Merete Eriksson (1970), K.nes
  • 9: Idil Omar (1992), Kirkenes
  • 10: Ole Gabrielsen (1955), K.nes
  • 11: Ida Jørstad (1968), Neiden
  • 12: Liv Trude Rafaelsen (1960), Kirkenes
  • 13: Arnt Uchermann (1945), K.nes
  • 14: Heidi Andersen (1959), K.nes
  • 15: Erna Bakken (1951), Elvenes
  • 16: Lene Elisabeth Skårvik (1980), Hesseng
  • 17: Merete Holm (1966), Bj.vatn.
  • 18: Anne Flaatten (1946), Kirkenes

Miljøpartiet

  • 1: Arne Liaklev  (1969)
  • 2: Tore Sveen (1975)
  • 3: Stian Mauritz Celius (1983)
  • 4: Marit Sundt (1965)
  • 5: Rune Tapio (1968)
  • 6: Jan Vidar Dahle (1967)
  • 7: Nina Elisabeth Løkås (1981)

Venstre

  • 1: Lisa Moon Sneve (1987)
  • 2: Hanne Pernille Bentsen (1961)
  • 3: Sten-Egil Johansen (1971)
  • 4: Åge Peder Thomassen (1959)
  • 5: Shai Naftali 
  • Gonzalez-Perez (1967)
  • 6: Elsa M. Ingilæ Haldorsen (1944)
  • 7: Kristin Agersen (1968)
  • 8: Annik Warelius (1965)